Posted on Napsat komentář

Procházka s paničkou

Procházka s paničkou

Procházka s paničkou

      Ahoj, jsem Shelby, fenka křížence Německého ovčáka, a jsou mi čtyři roky. Má panička Andrea si mě vzala jako malé štěně v červnu roku 2010 z útulku v Dobranově. Od té doby spolu zažíváme veselé, ale i krušné chvíle.

       Na konci prázdnin jsme se stěhovaly z bytu v České Lípě do baráčku v Tuhani. Je to malá vesnička, kterou obklopují louky a lesy.

       Zalíbilo se mi tu, a tak jsem jednoho dne neustálým nošením hraček a děláním ,,čurbesu“ po celé zahradě přemluvila Áju na pořádnou procházku. Když jsme byli na začátku cesty, měla jsem obrovskou radost a spoustu energie. Šly jsme po velikém poli místního zemědělce asi hodinu, byla na něm spousta pachů, a tak jsem byla ve svém živlu. Na konci jsme zahlédly silnici. Panička řekla: ,,Pojď honem, Shelbynko, ta bude vést zpátky domů.“ Já, s ještě ,,malejma štěněcíma nožkama“, po dlouhé cestě unavena, jsem se samozřejmě těšila na pelíšek. Jenže, když jsme došly k silnici, všimly jsme si značky s názvem vesnice, kterou jsme ani jedna naznala. Tak to jsme v háji, pomyslely jsme si obě. A tak panička vzala mobilní telefon se slovy: ,,Zavolám taťkovi, snad pro nás přijede.“ Vyndala mobil z kapsy a z jejího pohledu bylo jasné, že to tak jednoduché nebude. ,,Je vybitý, “ řekla. A tak jsme musely jít dál, jenže mě bolely tlapky natolik, že jsem už nemohla ujít ani metr. Ája mě vzala do náruče a šly jsme. Ve vesnici byli naštěstí lidé, tak se zeptala na cestu. ,,Dobrý den, jak se prosím vás dostanu do Tuhaně?“ Lidé se pousmáli a řekli: ,,To jsme deset kilometrů od domova.“ Poté nás nasměrovali správnou cestou.

       Když jsme došli domů, byla tma jako v pytli. Obě jsme byly vyčerpané a hladové. Doma nás samozřejmě nikdo nesháněl, a ještě se divili, že jsme doma tak brzy.

       Dnes už máme trasu ,,prošláplou“, ale nikdy už nepůjdeme tam, kde to neznáme.

 Autorka: Andrea Hrušková

Procházka s paničkou
Procházka s paničkou
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *